PIELGRZYMKI

8-DNIOWA SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA
DO PORTUGALII i HISZPANII

12-19 lipca 2017

 

UDZIAŁ W GŁÓWNYCH LIPCOWYCH UROCZYSTOŚCIACH JUBILEUSZOWYCH

 

LIZBONA – AJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – SANTAREM – OBIDOS - BRAGA
SANTIAGO DE COMPOSTELA - REJS W PORTO – COIMBRA
- CABO DA ROCA – CASCAIS

 

Program ramowy:

Dzień 1: BERLIN – LIZBONA 12.07

O ustalonej porze zbiórka w Sycowie w Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie przejazd grupy na lotnisko w Berlinie. Odprawa biletowo – bagażowa. O godz. 14:25 planowany odlot do Portugalii. Po przylocie do Lizbony (ok. 17:05) transfer do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach przewidzianych na 12.07. Nocne czuwanie, Msza Św. Nocleg.

 Dzień 2: Ajustrel, Fatima 13.07

Rano śniadanie w hotelu. Udział w uroczystościach związanych z objawieniami w dniu 13.07. Po ich zakończeniuudamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 3: Batalha, Alcobaca, Nazare 14.07

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4: Santarem, Obidos 15.07

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Santarem, pięknego miasteczka, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. W tym dniu udamy się także z wizytą do Obidos, uroczego miasteczka zwanego „miastem ślubów”, ponieważ zgodnie z wielowiekową tradycją królowie portugalscy ofiarowywali swym wybrankom to miasto w prezencie, w dniu ślubu. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Braga, Santiago de Compostela 16.07

Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy tam Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Rejs w Porto, Coimbra 17.07

Rano po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Następnie dotrzemy do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 7: Lizbona 18.07

Rano po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni) – Msza Święta. Następnie zobaczymy Katedrę, gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamek św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: Cabo da Roca, Cascais 19.07

Rano po wczesnym śniadaniu udamy się na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się w miejscowości Cascais. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Planowany odlot do Niemiec o godzinie 18:15. Przewidywane lądowanie na lotnisku w Berlinie o godzinie 22:45. Powrót do Sycowa. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 3 830 zł /os

Liczba osób: 44

CENA ZAWIERA:

  •       Przelot liniami lotniczymi TAP PORTUGAL na trasie BERLIN – Lizbona – BERLIN
  •       Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki w Portugalii;
  •       7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami);
  •       Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  •       Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe
  •       Opiekę polskojęzycznego pilota;
  •       Przedstawiony program zwiedzania;

 CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu (ok. 95 EUR – płatne u pilota w autokarze); świadczeń nie wymienionych w ofercie; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; transferu autokarem z/na lotnisko w Berlinie, dopłaty do pokoju SGL. Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – ok. 10 zł / os.

KONTAKT:

Ks. Leszek Szkopek – tel. 501 277 225 

e-mail: xlsz1@wp.pl

POLECAMY - ZAPRASZAMY

 

OPERATOREM PIELGRZYMKI JEST BIURO ORLANDO TRAVEL

ORLANDO PIELGRZYMKI Paweł Wolnicki
32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D
Tel./Fax: +48 12 276 24 39; +48 12 276 64 79
Tel. kom. +48 505 131 806
www.pielgrzymki.pl, asia@orlando.com.pl
NIP: 945-13-16-193, REGON: 121286505